1388333

BrainMax Omega 3, Olej z tresčích jater 240 ml

ID {{ productCode }}

Prémiový rybí olej z pečene divokých tresiek, ktoré sú udržateľne lovené a šetrne spracované na Islande. Kvalitu oleja zaručujú čisté islandské vody a jeho prirodzená ochrana pred znehodnotením oxidáciou z neho robí jednu z najlepších volieb na doplňovanie omega 3 mastných kyselín DHA a EPA do buniek. S týmto olejom môžete spoľahlivo zlepšiť či udržať optimálny pomer omega 3:6 a podporiť zdravie mozgu aj kardiovaskulárnej sústavy. Olej z tresčej pečene obsahuje prirodzene sa vyskytujúci vitamín A aj D, preto je vhodný pre deti, dospelých aj seniorov. Vitamín A totiž podporuje vstrebávanie vitamínu D. Olej obsahuje aj vitamín E na ochranu pred oxidatívnym stresom.

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: 1388333

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
BrainMax Omega 3, Olej z tresčích jater 240 ml

BrainMax Omega 3, Olej z tresčích jater 240 ml

19.00
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Parametre

Forma tekuté
Príchuť citrón
Dávok v balení 24 dávek
Objem 240 ml
Špeciálne požiadavky bez laktózy, bez lepku, bez umelých sladidiel

Popis

Najlepší zdroj OMEGA 3

Olej z tresčej pečene je jedným z najlepších zdrojov OMEGA 3 mastných kyselín DHA i EPA, pretože tieto nie príliš stabilné mastné kyseliny prirodzene chránia pred oxidáciou vitamínom A. Vitamín A prispieva k podpore zraku, pokožky a imunity. Olej z tresčej pečene je tiež prírodným zdrojom vitamínu D, ktorý podporuje imunitu aj zdravie kostí, zubov. V neposlednom rade sa v oleji nachádza aj vitamín E na ochranu pred oxidatívnym stresom.

Rýdze olej z divokých rýb na Islande

Olej je šetrne extrahovaný z čerstvej pečene tresiek, ktoré boli lovené trvalo udržateľným spôsobom v čistých islandských vodách. Kľúčom pre kvalitný olej z tresčej pečene, ktorý naše telo dokáže využiť je totiž čerstvosť a preto sa všetko od rybolovu po spracovanie odohráva na Islande. Zárukou kvality sú potom vykonané molekulárne testy na toxíny a celkovú čistotu.

Prečo je dôležité dopĺňať BrainMax OMEGA 3 olej z tresčej pečene

Olej z tresčej pečene obsahuje vo svojej jednej dávke 920 mg kyseliny dokosahexaenovej (DHA) a 690 mg kyseliny eikosapentaénovej (EPA). Navyše obsahuje 20 ug alebo 800 IU vitamínu D, 460 μg vitamínu A a 9,2 mg vitamínu E. Pre vývoj mozgu a zraku u detí je kľúčový dostatočný príjem DHA, ale rovnako tak je dôležitý aj pre normálnu činnosť mozgu u dospelých jedincov. Rybí olej z tresčej pečene môžu vďaka odstráneniu bielkovín aj jedinci s alergiou na ryby.

 • DHA prispieva k udržaniu normálnej činnosti mozgu.
 • DHA prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku.
 • DHA prispieva k normálnemu vývoju zraku a mozgu dojčiat do 12 mesiacov veku.
 • DHA prispieva k normálnemu vývoju mozgu aj očí plodu v tele matky a dojčiat.
 • DHA a EPA prispievajú k udržaniu normálneho krvného tlaku.
 • DHA a EPA prispievajú k udržaniu normálnej hladiny triglyceridov v krvi.
 • EPA a DHA prispievajú k normálnej činnosti srdca.
 • Vitamín A prispieva k podpore pokožky, zraku a imunity.
 • Vitamín D prispieva k podpore kostí, zubov a imunity.
 • Vitamín E pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Pre koho je BrainMax Omega 3 olej z tresčej pečene vhodný?

Omega 3 sú esenciálnou výživou pre zdravie mozgu a preto sú dôležité predovšetkým u detí, ale aj dospelých. Je to taká dôležitá živina, že neexistuje jedinec, ktorý by mastné kyseliny DHA a EPA nepotreboval.

 • Deti do piatich rokov: 1 čajová lyžička denne.
 • Deti nad 5 rokov: 1 polievková lyžica denne.
 • Dospelý: 1 polievková lyžica denne.

Všetko je o pomere prijímaných OMEGA 3 a OMEGA 6

Aby mohli fungovať membrány našich buniek správne. To znamená prepúšťať živiny dovnútra a vypúšťať odpadové látky von, potom musia byť ich membrány priepustné. Preto by mal byť bunkový pomer omega 3 a 6 najlepšie pod úrovni 1:5, optimálne 1:3, avšak európsky štandard je na úrovni 1:15. Rybí tuk sa dostal do hľadáčika vedcov vďaka Eskimákom, ktorí mali v strave vysoké množstvo mastných kyselín EPA i DHA a súčasne netrpeli žiadnymi obvyklými civilizačnými chorobami ako je mozgová mŕtvica, srdcový infarkt alebo diabetes 2. typu. Problémom dnešnej doby je však nadmerný príjem OMEGA 6 a to treba kompenzovať vyššou dávkou omega 3. Pokiaľ teda zjete napr. balíček chipsov s 30 g omega 6 mali by ste k nemu prijať 10 g omega 3 mastných kyselín.

Doplňte OMEGA 3 do buniek!

Preto sme na trh prišli s vlastným olejom, kde v jednej polievkovej lyžici nájdete obsah mastných kyselín DHA a EPA rovnajúci sa 3 až 8 želatínovým kapsulám za neporovnateľne nižšiu cenu, ale vo vysokej kvalite. BrainMax olej z tresčej pečene je totiž chránený pred oxidáciou vitamínom A aj E, čo umožňuje oveľa lepšiu využiteľnosť pre naše bunky. Zoxidovaný rybí olej spoznáte tým, že buď smrdí rybinou alebo navodzuje tráviace ťažkosti. Ako dôkaz kvality môžete vyskúšať jednoduchý test, kedy si dáte nalačno 2 polievkové lyžice nášho oleja a nepríjemné rybiny alebo tráviacich problémov sa nemusíte obávať. Olej v takej kvalite je pre organizmus prínosom a môžete s ním bezpečne dopĺňať DHA aj EPA priamo do buniek.

Odporúčané dávkovanie

 • 10 ml oleja z tresčej pečene denne s jedlom alebo bezprostredne po jedle.
 • 10 ml = 2 čajové lyžičky alebo 1 polievková lyžica.

Aktívne zložky

Veľkosť dávky: 10 ml (1 lyžica) Množstvo v 1 dávke %RHP*
Olej z tresčej pečene 9200 mg ***
Omega-3 mastné kyseliny celkom 2160 mg ***
EPA 690 mg ***
DHA 920 mg ***
Vitamín A 460 µg (109 IU) 58 %
Vitamín D 20 µg (800 IU) 400 %
Vitamín E 4,6 mg 38 %

Zloženie:

Olej z tresčej pečene, prírodná citrónová aróma, antioxidant, (zmes tokoferolov), vitamín E (d-alfa-tokoferylacetát), vitamín A (retinyl palmitát), vitamín D (cholekalciferol).

Informácie

 • Uchovávajte mimo dosahu detí!
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
 • Udržujte zdravý životný štýl.
 • Pôvod: Island
 • Skladovanie: Rybí olej skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste s minimálnym prístupom vzduchu.
 • Po otvorení skladujte v chladničke!
 • Dbajte na pozornosť dotiahnutému uzáveru.
 • BrainMax Omega 3 olej z tresčej pečene je pravidelne testovaný na oxidáciu, ťažké kovy a toxíny a spĺňa prísne normy. FSSC 22000, GMP, HACCP, GOED OMEGA3

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku