Ako si vybrať bedmintonovú obuv


3 minút čítania

Na bedminton síce môžete vyraziť i v starých teniskách, ale lepšie si zahráte v pohodlnej bedmintonovej obuvi. Zistite, na čo si musíte dávať pozor a ako si vybrať obuv na bedminton. Odmenou vám za to bude väčší komfort a zároveň i ochrana chodidla.

Dôležité je mať na pamäti,  že kvalitná bedmintonová obuv má o niečo inú konštrukciu, ako ste boli zvyknutí napríklad u haloviek na futsal.

Obuv na badminton

Zároveň mikrovlákna a syntetické materiály slúžia na lepšie odvetrávanie. Nemenej dôležitou súčasťou bedmintonovej obuvi je vystuženie, ktoré fixuje chodidlo a poskytuje mu nielen prvotriednu stabilitu, ale tiež prevenciu pred zranením, nakoľko dokonale tlmí nárazy.

Aby ste mali istotu, že vaša bedmintonová obuv bude všetky zmienené aspekty spĺňať, pozrite sa do našej ponuky obuvi na bedminton. Vyberáme iba tie najkvalitnejšie modely od overených bedmintonových značiek, s ktorými hrajú najlepší bedmintonisti sveta.

Ako často chcete bedminton hrať

Neznamená to, že musíte siahnuť po najdrahšom modeli. Obuv vyberajte najmä podľa toho, ako často chcete hrať. Ak sa chystáte hrávať pravidelne a chodiť na kurt 3-krát alebo 4-krát týždenne nemáte problém, potom sa do seba nebojte investovať.

Vaše nohy dostanú poriadne zabrať, preto sa vám bude hodiť bedmintonová obuv s pokročilejšími technológiami. Kvalitný materiál a lepšie tlmenie nárazov ale niečo stojí. Ak teda nechcete nohy zaťažovať a chcete sa tešiť  z väčšej výdrže obuvi, hľadajte vhodný pár obuvi v cenovej relácii nad 80 EUR.

Ak si na bedminton zájdete raz za čas, vystačíte si i so základnými modelmi do 80 EUR. Ak si ale vážite svoje zdravie a nie ste skúpi na nejaké to euríčko, potom i vám prepracovanejšia obuv príde vhod.

 

Pánska obuv na bedminton

Pánska obuv na bedminton

Pánska obuv na bedminton »

Dámska obuv na bedminton

Dámska obuv na bedminton

Dámska obuv na bedminton »

Detská obuv na bedminton

Detská obuv na bedminton

Detská obuv na bedminton »

Nefarbiaca podrážka bedmintonovej obuvi

Bedmintonové kurty vyžadujú rovnaké pravidlá ako akýkoľvek iný halový povrch. Majitelia kurtov vás na ihrisko nepustia s čiernou podrážkou. Preto je dôležité, aby vaša obuv na bedminton mala nefarbiacu podrážku. Všetka bedmintonová obuv v našej ponuke toto pravidlo spĺňa, teda pokojne vyberajte ďalej.

Nefarbiaca, čiže non-marking podrážka je navyše dôležitá pre lepšiu priľnavosť ku kurtu.

Vložky do bedmintonovej obuvi

Kvalitná obuv na bedminton vám spríjemní samotnú hru. Ak sa však chcete dostať na vrchol blaha, odporúčame vyskúšať i špeciálne vložky do obuvi. Vložky sa po pár hrách prispôsobia tvaru vašej nohy. Vďaka tomu nebude vaša noha nikde cestovať a bočné pohyby chodidla vás už nikdy nezradia. Vložky navyše pomáhajú ešte lepšie tlmiť nárazy a držať celkovú rovnováhu tela.

Väčšina vložiek do bedmintonovej obuvi je perforovaná a dopraje vám lepšie odvetrávanie nohy.