FVRD199

Viridian Calcium Magnesium with Zinc (Vápnik , Horčík a Zinok) 100 g

ID {{ productCode }}

Vápnik, horčík, zinok, kyselina jablčná a vitamín C.
Viac informácií Viac informácií
{{ a.stockStatusText }} ({{ a.stockLimit }})

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: FVRD199

product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
Viridian Calcium Magnesium with Zinc (Vápnik , Horčík a Zinok) 100 g
11.95
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}
11.95
product:pricePerUnit {{ product.pricePerUnit.base }} {{ product.pricePerUnit.measure }}: {{ product.pricePerUnit.price }} {{ product.pricePerUnit.currency }}

Popis

CALCIUM, MAGNESIUM with ZINC

 • Vápnik, horčík, zinok, kyselina jablčná a vitamín C
 • Vápnik vo forme uhličitanu vápenatého a citranov
 • horčík vo forme oxidu horečnatého a citrátu
 • zinok ako citrát
 • Stav kostí, osteoporóza
 • Stav srdca a ciev
 • Energetický metabolizmus (únava, únavový syndróm)

Vápnik sa v tele zúčastní veľkého množstva funkcií, v prvom rade však tvoria kosti. Mimo to jeho vlastnosti súvisí s energetickým metabolizmom a nervo - svalovú aktivitou. To isté platí pre horčík. Ten síce priamu stavebnou látkou látkou pre kosti nie je, je v nich ale z veľkej časti uložený. Pokiaľ ho telo má nedostatok, najmä pre každodenné udržanie produkcie bunkovej energie, berie ho práve z kostí. A to môže byť najmä u starších osôb alebo športovcov začiatok problému. Zinok je prvok, ktorého vlastnosti súvisí s budovaním kostnej hmoty - jeho činnosť súvisí s kalcitriolom (aktívnou formou vitamínu D).

Chelátové činidlá, a energetický metabolizmus

Prečo je v doplnku použitá kyselina jablčná a vitamín? Vápnik, horčík a zinok tvoria dohromady synergický kombináciu pre podporu stavu kostí. K čomu ale kyselina jablčná a vitamín C? Je to jednoduché - kyselina jablčná funguje v žalúdku ako tzv. Chelátové činidlo. Reaguje s anorganickými formami minerálov (oxidy a uhličitany) a rozpája ich anorganické väzby. Následne buď vytvorí novú organickú zlúčeninu zvanú malát, alebo umožní anorganickým látkam, aby sa v chelátovej väzbe nadviazali na inú dostupnú organickú zložku, napr. Kyselinu citrónovú, ktorá je v produkte taktiež.

vápenec, ktorý je v doplnku obsiahnutý, má samotný vstrebateľnosť okolo 4-5 %. Po pridaní kyseliny jablčnej sa vstrebateľnosť zvyšuje na cca 30-40 %. Obsah minerálov zároveň v chelátovej (organickej) a anorganickej forme je teda zámerný - vďaka použitiu chelatujícího činidlá majú oxidové formy špičkovú vstrebateľnosť (kdežto v nekvalitných výrobkoch sú obsiahnuté samotné a preto majú vstrebateľnosť veľmi malú).

Kyselina jablčná má ešte jednu vlastnosť, vďaka ktorej obohacuje účinok celého doplnku - jej vlastnosti súvisí s oddialením únavy, energetickým metabolizmom a zvýšenou absorpciou horčíka. Výsledkom je ideálna podpora pri únave a únavovom syndróme.

Vlastnosti vitamínu súvisí so syntézou kolagénu, ktorý je jednou zo stavebných látok kostí, väzov a šliach. Kyselina L-askorbová je tiež schopná viazať sa s vápnikom a vytvárať askorban vápenatý, vstrebateľnú formu vápnika.

Produkt je vhodný pre všetky jedince zamerané na:

 • Podporu stavu kostí
 • Podporu pri osteoporóze
 • Podporu pri únave a únavovom syndróme
 • Podporu kondície pre seniorov

Čistota produktu

 • Všetky zložky sú 100 % aktívne
 • Použitá je výhradne forma voľného prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných spojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 50 % tablety)
 • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ožarované zložky
 • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
 • Neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú
 • Zložky obsiahnuté v produkte pochádza z plodín a rastlín od malých lokálnych producentov. Jednou z kľúčových princípov Viridian je práve podpora miestnych farmárov a výrobcov (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a férové vzťahy. Viridian tak napĺňa svoje heslo etické vitamíny a tiež vďaka tomu garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese - doslova od semienka až po finálny produkt.

Odporúčané dávkovanie

 • Rozpustite 3,5 g (1 čajovú lyžičku) v malom množstve vody alebo džúsu a okamžite vypite.

Nutričné informácie

1 dávka (3,5 g) poskytuje:
vápnik 400 mg (50 % *)
horčík 300 mg (80 % *)
vitamín C 500 mg (625 % *)
zinok 10 mg (100 % *)
* 1 dávka zodpovedá 5 ml. Balenie obsahuje 40 dávok.

Zloženie

 • 1 dávka (3,5 g): vápnik (uhličitan vápenatý, soľ kyseliny citrónovej) 400 mg (50 % *), horčík (oxid horečnatý, soľ kyseliny citrónovej) 300 mg (80 % *), vitamín C (kyselina L-askorbová) 500 mg (625 % *), zinok (citrát zinočnatý) 10 mg (100 % *). Na báze kyseliny jablčnej 973 mg. * % Referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok.

Informácie

 • Doplnok stravy v prášku.
 • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
 • nie je náhrada pestrej stravy.
 • Skladujte v chlade a suchu, mimo dosahu detí.

Výrobca: Viridian, 15 High March, Daventry, NN114HB Northamptonshire, United Kingdom

Parametre

Forma sypké
Hmotnosť 100 g
Špeciálne požiadavky vegan, vegetarián

Objavuje sa v kategóriách

Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku