Návod na tepelné tvarovanie korčúľ Bauer


3 minút čítania

U nových korčúľ nejaký čas trvá než si topánka na nohu sadne a vytvaruje sa podľa nohy.

  • Základná lacnejšia kočula - sa natvaruje len vďaka roztiahnuteľnosťou materiálov a čiastočne aj mäkkosťou vnútornej výstielky.
  • Vyššia amatérska a profesionálna korčuľa - je vybavená technológiou, ktorá umožňuje korčuľu tepelne tvarovať a dokonale tak prispôsobiť nohe.

Na tepelne tvarovanie budete potrebovať: špeciálnu vypekaciu pec alebo teplovzdušnú rúru (nikdy nepoužívať klasickú alebo plynovú rúru - prišlo by k nenávratným škodám).

1. Povoľte šnúrky

Šnúrky nechajte uvoľnené tak, aby ste mohli do korčúľ ľahko vkĺznuť a rýchlo utiahnuť šnúrky, kým sú korčule teplé.

2. Nastavte teplotu

Predhrejte pec alebo teplovzdušnú rúru. Vyberte z obidvoch topánok stielky.

Nastavte teplotu rúry na:

  • pre korčule Bauer 79 °C
  • pre korčule CCM 93 °C

3. Nahrejte korčule

Korčule do pece postavte, uistite sa, že sa nedotýkajú stien a že sa holder nedotýka spodku grilu. Zahrievajte MAXIMÁLNE po dobu 2-3 minút.

4. Rýchlo obujte

Pozícia: Dajte hráčovi pokyn, aby sa posadil (kolená v uhle 90°). Vyberte korčule z pece a požiadajte hráča, aby si okamžite dal obidve stielky do korčúľ a ihneď sa obul. Ihneď nech zatlačí päty do korčúľ.

5. Špeciálne utiahnite

Zľahka uťahujte šnúrky tak, aby neboli povolené (žiadna rezerva). Neuťahujte, dokiaľ sú očká ešte horúce, to môže spôsobiť poškodenie výstuže očiek (vytrhnutie) a znížiť celistvosť korčule. Uťahujte šnúrky smerom do strany NIE NAHOR. Nadmerné a chybné utiahnutie šnúrok v priebehu zahrievania môže viesť k nenávratnému poškodeniu a znehodnoteniu korčúľ.

6. Postavte sa

Hráč sa postaví, bez toho, aby nadmerne tlačil do chodidiel, na cca 5 minút. NESMIE vôbec chodiť a ohýbať kolená (viď obrázok).

Pri tvarovaní korčúľ nesmiete ohýbať kolená

Vždy je nevyhnutné stáť rovno a nikdy neohýbať kolená.

7. Posaďte sa

Hráč sa posadí a nechá si korčule ďalších 5 minút na nohe. Po 5 minútach zľahka vytiahnite šnúrky z posledných 3 očiek. To preto, aby hráč mohol ľahko korčuľu vyzuť bez toho, aby ju ešte teplú zdeformoval.

8. Nechať vychladnúť

Opatrne sa vyzujte a nechajte korčule samostatne vychladnúť pri bežnej izbovej teplote. Korčule sa nesmú používať minimálne 12 hodín.

Pozrite sa na návod ako vytvarovať korčule v teplovzdušnej rúre: