Ako vybrať tašky a batohy na bedmintonové rakety


3 minút čítania

Do ruky, cez plece, na chrbát... Variantov pre nosenie bagov na rakety je veľa. Poradíme vám, ako si vybrať bedmintonovú tašku, ktorá sa vám bude pohodlne nosiť a skryje vaše bedmintonové rakety do bezpečia.

Bedmintonové tašky na rakety podľa veľkosti

Väčšina hráčov vyberá tašku najmä podľa veľkosti. Dĺžka i výška býva často podobná, líšia sa v šírke a počtu vreciek alebo priečinkov.

Veľkosť tašky určuje to, koľko rakiet do bagu naskladáte. Názvy tašiek majú neraz  podľa počtu rakiet i označenie (x3, x6, x9, x12, x15). Nespoliehajte sa na neho ale na 100 %, nie je u všetkých značiek rovnaké. Riadia sa podľa neho najmäTecnifibre, Wilson a Babolat.

U Yonexu označuje počet rakiet vždy posledné číslo daného radu (7923 - bag pre 3 rakety, 7226 - bag pre 6 rakiet, 8029 - bag pre 9 rakiet, atď.). Tašky Head sú zasa označené ako Combi (6 rakiet) a Monstercombi (12 rakiet). Victor nemá číslovanie celkom presne dané, teda sa radšej riaďte detailným popiskom produktu.

Jednoznačne najpredávanejšou veľkosťou je taška s 2 hlavnými vreckami (x6, 6R, Combi, ...), do ktorej sa zmestí všetko dôležité, čo k bedmintonu potrebujete.

Bedmintonové tašky na rakety podľa spôsobu prenášania

Každému z nás môže byť pohodlný iný spôsob nosenia bagu. Niekomu vyhovuje dať si tašku cez plece, iný si radšej hodí bag na chrbát ako batoh. Vyberte si tašku, ktorá  nijak neohrozí pohodlné prenášanie.

Tašky, ktoré majú viac ako 2 vnútorné vrecká, väčšinou mávajú samostatné vrecko na obuv. Niekedy môže byť i odvetrané a vďaka tomu uložíte obuv bokom od ostatných vecí.

Bedmintonové bagy cez plece


Tašky s popruhom cez plece majú tiež úchyt pre nosenie v ruke. Výhodou tašiek cez plece je väčšinou nižšia cena. Nevýhodné je horšie prenášanie na dlhšie vzdialenosti, ktoré môže byť i menej pohodlné.

Chcem si vybrať tašku cez plece »

Bedmintonové bagy na chrbát


Tašky s dvoma chrbtovými popruhmi sú modernejšie a na trhu majú širšiu ponuku. Bagy na chrbát  si užijete najmä vďaka tomu, že ich môžete nosiť ako batoh. I preto ich ocenia najmä hráči, ktorí potrebujú prenášať rakety na dlhšie vzdialenosti.Chcem si vybrať tašku na chrbát »

Bedmintonové batohy na rakety

Kto nepotrebuje prenášať toľko vecí a nechce sa ťahať s väčším bagom, tomu bude stačiť batoh na rakety.

Výhodou batohov je väčšia univerzálnosť. Nemusíte ho nosiť iba na raketové športy, ale je vhodný prakticky pre všetkých športovcov. Batohy majú menšie rozmery, sú ľahšie a jednoduchšie sa prenášajú. S tým všetkým je však spojená i nevýhoda, ktorou je malý a veľmi obmedzený objem.

Do batohov sa zmestí maximálne jedna raketa, jeden pár obuvi a jedna sada športového oblečenia. Do väčších batohov uložíte i fľašu s pitím, ale budete musieť stlačiť ostatné veci vo vnútri.

Chcem si vybrať batoh »

« Späť na hlavnú stránku bedmintonovej poradne