Powerball je svetovo najúspešnejší ručný gyroskop, určený na relaxáciu, posilňovanie a rehabilitáciu svalov. SportObchod.cz vám už druhý rok ponúka tento značkový a precízne vyrobený produkt. Powerball dosahuje rýchlosť až neuveriteľných 15 tisíc otáčok za minútu, pričom poskytuje odpor rovnajúci sa hmotnosti viac ako 18 kilogramov.

Ako powerball funguje? Powerball je zotrvačník rotujúci okolo svojej osi, čo je umožnené vnútorným otočným rotorom, ktorý je uložený v guľovom púzdre. Powerball pracuje na princípe gyroskopu - po roztočení rotoru je vnútorná os priestorovo stabilná a kladie odpor proti zmene svojej orientácie. Odpor je tým väčší, čím rýchlejšie sa rotor otáča. Po roztočení rotoru sa Powerball udržiava v chode krúživými pohybmi zápästia, jeho otáčky je možné spomaľovať alebo akcelerovať a tak regulovať aj odpor, ktorý Powerball kladie Vašim svalom.

Toto zariadenie výborne pomáha športovcom v príprave, pri posilňovaní a rehabilitácii. Výborné ohlasy sú napríklad od športovcov, ktorí robia raketové športy, pretože Powerball posilňuje a spevňuje zápästie, zahrieva svaly a ruku priamo pred športovým výkonom. Rovnako aj športovci, ktorí hrajú hokej či florbal určite uvítajú posilnenie zápästia a rovnako aj celej ruky, čo im umožňuje pevné uchytenie hokejky a jej istejšie a jednoduchšie vedenie. Powerball pomáha zlepšovať pohyblivosť a koordináciu zápästia a ruky pri rehabilitácii po úraze hornej končatiny a rovnako aj pri liečení syndrómu karpálneho tunela, choroby z opakovaného preťaženia (RSI) alebo syndróm tenisového lakťa.

Malé a kompaktné zariadenie veľkosti tenisovej loptičky môžete používať kedykoľvek a kdekoľvek, môžete ho stále nosiť so sebou a cvičiť kedykoľvek na to budete mať chuť a čas. Ponúkame Vám aj najrôznejšie doplnky: pútko na zápästie či kožené púzdro. K základnému modelu powerball si môžete dokúpiť počítač otáčiek a rýchlosti. Modely Neon dokonca obsahujú podsvietenie úmerné intenzite otáčiek a model Techno ponúka bežiaci text s počítaním maximálnych otáčiek priamo na rotore.


Zobrazené produktov 0–0 z 0

Tu sme bohužiaľ mimo hru :(

Tebou zadaný výraz sa nám nepodarilo spojiť so žiadnym produktom v našej databáze.

Nevadí, skús to znova. Alebo nám napíš. Radi ti pomôžeme s hľadaním.