111101

Tenisová raketa Lacoste L20

ID {{ productCode }}

Tenisová raketa Lacoste L20 pre pokročilejších rekreačných hráčov nadchne elegantným dizajnom, vynikajúcou ovládateľnosťou a komfortom v duchu značky Lacoste.

{{ prop.name }}

{{ prop.name }}

Dostupnosť

Produkt je dočasne vypredaný

Produkt teraz nemáme v ponuke. Porozhliadni sa po produktoch, ktoré máme na sklade.

Objednávacie číslo: 111101

{{ strokePrice || initialStrokePrice | formatPrice }} Ušetríš {{ ((strokePrice || initialStrokePrice) - (price || initialPrice)) | formatPrice }} € 178.73 od {{ price || initialPrice | formatPrice }}
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 178.73 €
Tenisová raketa Lacoste  L20

Tenisová raketa Lacoste L20

289.90
178.73
Ušetríš 111.16 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 178.73 €

Parametre

Ročná kolekcia 2021
Vypletená raketa? áno
Hmotnostná trieda stredne ťažké rakety3. trieda (280-299 g):
Hmotnosť tenisovej rakety 290 g
Kategórie vyváženie rakety 316 - 325 mm
Vyváženie tenisovej rakety 315 mm
Kategória veľkosti hlavy (645-659 cm2)
Presný rozmer hlavy 645 cm2 (100 in2)
Kategória dĺžky rakety štandardná dĺžka (685 mm)
Dĺžka tenisovej rakety 685 mm
Vzor výpletu 16 x 19
Šírka rámu 22,5-24-23,5 mm
Švihová hmotnosť 304
Materiál rámu rakety Graphite
Tuhosť rámu: 67
Odporúčané napnutie výpletu 22.0 - 24.0 kg

Popis

Tenisová raketa Lacoste L20 pre pokročilejších rekreačných hráčov nadchne elegantným dizajnom, vynikajúcou ovládateľnosťou a komfortom v duchu značky Lacoste. Raketa bola navrhnutá a je vyrábaná pod hlavičkou francúzskej firmy Tecnifibre. Špecifický vzor strún s hustejším pletením v strede a väčšími rozostupmi pri krajoch rámu dokáže generovať viac sily a presnosti. Zároveň odpúšťa chyby pri nečisto zahratých úderoch. Inovované tlmiace riešenie v držadle rakety sa postará o skvelý komfort.

Pre mužov, ktorí vedia čo chcú

Raketa Lacoste L20 je primárne určená pokročilejším amatérskym klubovým hráčom z radov mužov. Pre dámy je v ponuke ľahšia verzia Lacoste L20L. Je výborne ovládateľná vďaka vyváženiu do ruky a preto poskytuje hráčovi veľmi rýchlu manévrovateľnosť s jednoduchým generovaním švihu. Obstojí tak pri pomalšej spinovej hre od základnej čiary, ako i pri rýchlejších výmenách na sieti.. Je to hravá, nenáročná raketa, s ktorou sa nenadriete.

Krokodíl Lacoste

Typické logo aligátora s otvorenou tlamou zdobí značku Lacoste už od jej založenia v roku 1933. A ako vzniklo? Legendárny hráč a zakladateľ firmy René Lacoste spozoroval pri ceste svojho Daviscupového tímu do Bostonu v roku 1923 kufrík z krokodílej kože a veľmi sa mu páčil. Jeho kouč mu sľúbil, že ak vyhrá svoj zápas, potom mu ho kúpi. Novinár z Boston Evening Transcript, ktorý bol svedkom tejto udalosti, pomenoval Lacosteho "Aligátorom" a na základe toho vzniklo neskoršie i logo firmy.

Parametre:

  • Štandardná hlava rakety o veľkosti 645 cm2 (100 palcov) poskytuje presnosť a spin
  • Štandardná dĺžka rakety 685 mm (27 palcov) pre dospelých
  • Hmotnosť 290 g (bez výpletu) ponúka príjemnú stabilitu, ovládateľnosť a jednoduchú silu
  • Vyváženie 315 mm (bez výpletu) pre veľmi jednoduchú kontrolu nad raketou
  • 100% grafitový materiál ponúka výborný pomer medzi tuhosťou a pružnosťou
  • Vzor strún 16x19 poskytuje vynikajúci prístup k spinu
  • Štýl hry: jednoduchá a podmanivá celokurtová hra
  • Pre koho je: pre mierne až stredne pokročilých amatérskych klubových hráčov
  • Raketa je predvypletená

Inovácia v tlmení

Komfort a tlmenie nežiadúcich vibrácií je niečo, na čom si René Lacoste zakladal. Svoje inovácie postupne zlepšoval a súčasná podoba tlmiča v držadle rakety je jeho odkazom. Tecnifibre jeho plány pretavil do praxe. Tlmič sa skladá z 20 g oceľového kolíka s logom krokodíla, ktorý vykukuje zo spodnej časti držadla. Vysoká hmotnosť takto malého predmetu v držadle absorbuje prebytočné vibrácie a chráni pažu pred nadmernou únavou a zranením.

Elegancia je súčasťou výkonu

René Lacoste kedysi povedal: "Bez elegancie hranie a vyhrávanie nie je dosť." Inými slovami, ak hráte tenis a vyzeráte pri tom mizerne, potom nikdy nevytvoríte dojem komplexného tenistu s charakterom a štýlom. V tomto duchu bol navrhnutý i dizajn nových rakiet - sú elegantné a popritom odvážne. Nevyrušujú, ale budia pozornosť. Nie sú provokatívne, ale majú charizma. Je v nich viac, ako  na prvý pohľad môže vyzerať.

Klubová elegancia

V roku 1961 prišiel René Lacoste ako prvý na svete s konceptom oceľovej rakety s tubusovým rámom. V Európe sa raketa predávala pod značkou Lacoste, ale v USA ju zastúpil Wilson, ktorý neskoršie zožal väčšinu slávy a uznania s modelom Wilson T-2000, ktorý bol ale fakticky raketou Lacoste. O 60 rokov neskoršie prichádza Lacoste s ďalšou tenisovou raketou, tentoraz v plne grafitovom kabátiku. Skôr ako obávaná hromobijka pre ambicióznych turnajových hráčov je to raketa, ktorá osloví svojich majiteľov príbehom, eleganciou a štýlom, ktorý Lacoste svetu prináša už viac ako 85 rokov. Je to pohodová raketa, s ktorou neurobíte príliš veľa chýb a na kurte sa budete cítiť v pohode. Nie je to raketa, ktorá súpera zničí. Je to podmanivo prístupná raketa, ktorá v ruke zanecháva pocit pokoja, mieru a fair-play. Odkazuje na tradíciu klubových tenisových podujatí, ktoré skôr ako bojom o nadvládu nad kurtom boli spoločenskou udalosťou, kde sa okrem tenisu riešili tiež obchodné záležitosti. S raketou Lacoste sa spája elegantný outfit a doplnky ako tenisový bag, bez ktorých sa nezaobídete. To všetko Lacoste ponúka - tradičnú klubovú eleganciu v modernom štýle.


 

– Michal Bayerl, tenisový tréner 2. triedy –


Najlepšie hodnotené (0)

Produkt zatiaľ nikto neohodnotil. Buď prvý!

Pridať hodnotenie

Otázky (0)

Čo ťa zaujíma o tomto produkte?

Spýtaj sa a my ti do 24 hodín odpovieme

Položiť otázku